Jak vybrat krb

Vybíráte krb a nevíte, jak se v nabídce trhu orientovat? V našem článku najdete základní informace, které by vám měly usnadnit rozhodování.

Kolik místností a jak často chcete vytápět

Teplovzdušný nebo akumulační krb 

Jestli má váš nový krb vytápět jen jednu místnost, stačí vám krb bez rozvodu teplého vzduchu. 

Teplovzdušný krb s rozvodem teplého vzduchu 

Pokud potřebujete přitápět v několika místnostech, pořiďte si ke krbové vložce rozvody teplého vzduchu. Aby vložka vytopila i další prostory, musí mít odpovídající výkon.

Teplovzdušné rozvody většinou tvoří flexibilní hliníkové hadice, které mají průměr 125-150 mm. Neměly by překročit celkovou délku 12 m a u jednotlivých větví 4 m. Vedení by mělo být co nejvíc přímé.

Teplovodní krbová vložka

Chcete, aby byl krb ve vašem domě hlavním zdrojem tepla po celý rok? Má zajistit i ohřev vody? Pak zvolte teplovodní vložku. Má teplovodní výměník a můžete ji napojit na tepelnou soustavu domu

Tato soustava s teplovodní vložkou musí obsahovat expanzní nádobu, čerpadlo, filtr a další bezpečnostní a regulační prvky, které uvádí projekt na základě platné legislativy.

Výkon krbu

Abych vám krb co nejlíp sloužil, musí mít správný výkon. Ten vám doporučí odborník, který vypočítá tepelné ztráty vašeho domu, zohlední rozlohu plochy a požadavky na ohřev vody (u teplovodní vložky). Určitý vliv má také obestavba.

Nevíte si s výběrem rady? Obraťte se na nás, rádi vám poradíme, jaký krb je pro váš dům nejvhodnější.